Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни
День жалю… День скорботи, печалі
Запалив нашу пам'ять. Свічки –
Це ті душі, листочки опалі,
Хто став тінню в голодні роки.
Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Згідно із дослідженнями українських демографів, у той час померло понад 1,5 млн. хлопчиків і дівчаток віком до 10 років.
Напередодні Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті померлим від голоду», приуроченій 88-й річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні, в закладах освіти Степанецької ТГ, відбувся ряд заходів, які були спрямовані на донесення до школярів та дошкільнят масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років.
У Степанецькому ліцеї старшокласники 9-11 класів підготували проєкт «Пам’ять, що рятує: голоси правди», виготовили колажі «Голодомор – біль душі і пам'ять серця», переглянули та обговорили документальний фільм «Червоне намисто». У 5-9 класах пройшли години пам’яті та скорботи «Злочин влади – трагедія народу», «Голодомор 1932-1933рр.: біль у серці всієї України». Учителі початкової ланки підготували для учнів інформаційні хвилинки «Знаємо.Сумуємо.Пам’ятаємо.». У шкільній бібліотеці впродовж тижня діяла виставка фотоматеріалів та літератури «Біль мого народу». Ліцеїсти виготовили також символічні колоски та «Незабудки пам’яті», на пелюстках яких написали, що для них сьогодні є найбільшою цінністю. Завершився день скорботи у ліцеї покладанням квітів та вшануванням пам’яті загиблих від голоду хвилиною мовчання біля пам’ятного знаку жертвам голодомору 1932-1933 років.
В КЗ «Мартинівський ліцей» класними керівниками 1-4 класів проведені години спілкування, «Моторошні дні в історії українського народу»; В цей день в ліцеї тривала акція "Квітка памяті", учні та працівники ліцею носили на одязі квітку незабудку вшанувуючи пам'ять жертв Голодомору 32-33 років. Також всі учні ліцею могли ознайомитися з причинами і наслідками тих страшних років, які були висвітлені на інформаційно-тематичному куточоку "Голодомор 1932-1933. Геноцид - українського народу!" В шкільній бібліотеці діти мали змогу переглянути книгу пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років по Черкаській області та знайти там прізвища своїх родичів, які у ті страшні моторошні дні померли від голодної смерті. Завершився день скорботи виховним заходом «Свіча пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр». де учні читали вірші та спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Великий голод» та нарізку кінематографічних фільмів про "Голодомор 33", «Збережи правду! Збережи пам'ять!». Після заходу учні 10-11 класів поклали вінок з п'ятьма колосками та калиною до памятнику жертвам Голодомору в селі Мартинівка. 27 листопада учні та колектив ліцею рівно о 16-й годині приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».
Дошкільнята ЗДО «Ромашка» познайомилися з творами зі збірки «Зернятко надії», виготовили аплікацію «Квітка незабудка» та запалили Свічку пам'яті.
Вихованці гуртка «Мистецтво нашого народу» КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» виготовили колоски пам'яті.
В пам’ять про жертв голодомору у КЗ «Таганчанський ліцей» проведено:
- Години спілкування у класах: "Знайомство з Книгою пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 р. Черкаська область";
- Урок - реквієм "Запали свічку пам'яті" (1-4 кл.);
- Урок - реквієм "Пом'янемо замучених голодом" (5-11 кл.);
- Створено виставку книг про Голодомор 1932-1933 рр. в шкільній бібліотеці;
- Переглянуто ряд відеофільмів "Спогади свідків голоду 1932-1933 років";
- Віртуальну екскурсію Національним музеєм голодомору - геноциду м.Київ (8-11 кл).
Говорити з дітьми про такі страшні події складно, але необхідно. Нашим спільним обов'язком є гідно вшанувати вбитих голодом жертв комуністичного режиму і передати пам’ять про трагедію наступним поколінням.