A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту
Степанецької сільської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області

В Україні оцінять природничу компетентність учнів 4-х класів

Дата: 11.08.2023 08:42
Кількість переглядів: 35

В Україні планують оцінити рівень сформованості природничо-наукової компетентності випускників початкової школи.

Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Завдання природничого змісту буде включено до тестів Загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти. Окрім цього, як і раніше, тести міститимуть завдання з читання та математики.

Програма моніторингу визначає, що четвертокласники мають продемонструвати спроможність застосовувати на практиці наукове розуміння природи, техніки та технологій.

Завдання вимірюватимуть здатність спостерігати, збирати й систематизувати дані, формулювати гіпотези, проводити дослідження й експерименти, аналізувати й оцінювати результати.

Також передбачено дослідити, наскільки випускники початкової школи усвідомлено ставляться до збереження природи й покращення якості життя людини, громади й людства загалом, збалансованого розвитку суспільства.

В УЦОЯО запланували проведення восени 2023 пілотного етапу дослідження, метою якого стане апробація тестів та анкет на оцінювання природничо-наукової компетентності четвертокласників.

Основний етап загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти заплановано провести навесні 2024 року. Це дослідження відбудеться вже втретє й передбачатиме тестування випускників початкової школи, а також анкетування учнів і вчителів. Отримані дані буде використано для коригування Держстандарту початкової освіти, освітніх програм і методик Нової української школи.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень