Раціональне харчування – запорука здоров’я дитини: прийнято рішення щодо організації харчування у закладах освіти громади

Дата: 24.01.2024 20:15

Організація раціонального харчування для дітей всіх вікових груп незмінно знаходиться в пріоритетах у керівництва Степанецької громади, відділу освіти, шкіл та дитячих садочків.

Одним з питань, розглянутих на засіданні 30 сесії Степанецької сільської ради 24 січня, була організація харчування дітей у закладах освіти Степанецької сільської ради ОТГ в 2024 році.

У підсумку, депутатським корпусом одноголосно було схвалено відповідний проєкт, згідно якого сільська рада вирішила:

1. Встановити з 01 січня 2024 року вартість харчування одного вихованця в закладах дошкільної освіти (сніданки):

- для дітей віком від 1 до 3 років – 19,00 грн (для батьків або осіб, які їх замінюють 30% - 5,70 грн);

- для дітей віком від 3 до 4 років – 19,00 грн (для батьків або осіб, які їх замінюють 30% - 5,70 грн);

- для дітей віком від 4 до 6(7) років - 24,00 грн (для батьків або осіб, які їх замінюють 30% - 7,20 грн).

2. Встановити з 01 січня 2024 року вартість харчування одного вихованця в закладах дошкільної освіти (обіди):

- для дітей віком від 1 до 3 років – 23,00 грн (для батьків або осіб, які їх замінюють 30% - 6,90 грн);

- для дітей віком від 3 до 4 років – 23,00 грн (для батьків або осіб, які їх замінюють 30% - 6,90 грн);

- для дітей віком від 4 до 6(7) років - 30,00 грн (для батьків або осіб, які їх замінюють 30% - 9,00 грн).

3. Встановити з 01 січня 2024 року вартість харчування одного вихованця в закладах дошкільної освіти (вечері):

- для дітей віком від 1 до 3 років – 21,00 грн (для батьків або осіб, які їх замінюють 30% - 6,30 грн);

- для дітей віком від 3 до 4 років – 21,00 грн (для батьків або осіб, які їх замінюють 30% - 6,30 грн);

- для дітей віком від 4 до 6(7) років - 26,00 грн (для батьків або осіб, які їх замінюють 30% - 7,80 грн).

4. Забезпечити одноразовим харчуванням (сніданком або обідом) дітей, які перебувають у закладі дошкільної освіти чотири та менше годин, за заявою одного з батьків або інших законних представників.

5. Забезпечити безкоштовним харчуванням у закладах дошкільної освіти дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, дітей із числа внутрішньо переміщених осіб та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», дітей учасників АТО, дітей, батьки яких мобілізовані військовослужбовці, дітей загиблих (померлих) жителів громади, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, всіх вікових груп.

6. Звільнити від плати за харчування дитини батьків або осіб, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини в державних і комунальних дошкільних навчальних закладах.

7. Зменшити розмір плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти на 50 відсотків для батьків, у сім'ях яких троє і більше дітей.

8. Встановити з 01 січня 2024 року вартість харчування одного учня в закладах загальної середньої освіти денної форми навчання при одноразовому харчуванні:

- для дітей віком від 6 до 11 років – 41,00 грн (для батьків або осіб, які їх замінюють 30% - 12,30 грн)

- для дітей віком від 11 до 14 років – 48,00 грн (для батьків або осіб, які їх замінюють 30% - 14,40 грн)

- для дітей віком від 14 до 18 років - 53,00 грн ( для батьків або осіб, які їх замінюють 30% - 15,90 грн)

9. Звільнити від плати за харчування батьків або осіб, які їх замінюють:

- дітей - сиріт;

- дітей інвалідів;

- дітей, позбавлених батьківського піклування;

- дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних та інклюзивних класах;

- дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

- дітей із числа внутрішньо переміщених осіб та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

- дітей учасників АТО;

- дітей, батьки яких мобілізовані військовослужбовці;

- дітей загиблих (померлих) жителів громади, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, всіх вікових груп.

Харчувати в групах продовженого дня вищезазначені категорії дітей за рахунок місцевого бюджету.

Забезпечення повноцінного й правильного харчування дітей і підлітків –найважливіший внесок в їхнє здоров’я, високу працездатність та витривалість.